24 травня 2017

Чергове засідання літературного об’єднання «Горгани» відбулося в гірському селі Осмолода

     Чергове засідання літературного об’єднання «Горгани» відбулося в гірському селі Осмолода – найвіддаленішому селі Рожнятівського району, що знаходиться за 36 км від районного центру. 
     На шляху до Осмолоди літератори побували на батьківщині одного із членів «Руської трійці», письменника, етнографа і просвітителя Івана Вагилевича. Зробили пам’ятне фото біля його пам’ятника.
     В урочищі Ангелів письменники відвідали пам’ятку історії і культури Національного значення – Ангелівську домну, що знаходиться на лівому березі бистроплинної річки Лімниці. Перейшовши по підвісному містку, ми зразу потрапили в чарівний куточок Рожнятівщини, де не тільки співає дзвінкоголосе птаство, але й душа людини. Колись з 1810 по 1812 роки тут працювала доменна піч, де трудилися більше 80 чоловік. В той час на галицьких землях було 15 таких печей. З них збереглася лише одна – в Ангелові. Тоді Галичина виплавляла більше заліза, ніж Португалія та Іспанія разом узяті. Зараз доменна піч постаріла, почорніла, поруйнована часом і війнами нагадує всім, хто сюди завітає, про славну сторінку історії – металоплавильну справу в районі. 
     Прибувши в урочище Підлюте, що поблизу села Осмолоди, ми й провели своє чергове засідання. Підлюте славне тим, що тут коли знаходилася кедрова палата – яку збудував на початку минулого століття львівський єпископ Сильвестер Сембратович. В роки першої світової війни вона згоріла. Згодом митрополит Андрей Шептицький відбудував споруду власним коштом для свого відпочинку та для оздоровлення хворих краян. Місцеві джерельні води легко солені, з домішками вуглеводню, йоду, вуглекислоти використовували для купелів і пили. 
     У 70-х роках минулого століття курорт у Підлютім став дачею тодішнього Голови Президії Верховної Ради СРСР Миколи Підгорного. Після виходу його на пенсію дачу хтось підпалив. Зараз вона знову відновлена.
     Тут, у затінку смерек і буків та на пагорбах урочища, читали свої вірші про гори, про любов, про красу природи поети члени НСПУ Любомир Михайлів, Леся Шмигельська, Наталя Данилюк, а також Світлана Діденко, Ольга Мацьків, Володимир Кондур, Наталя Волошин. Літератори обговорили питання виходу нових книг членів об’єднання, намітили плани на літній період.
     Збагачені незабутніми враженнями, милуючись красою карпатських гір, співами-переспівами лісового птаства та бурхливим шумом гірських рік Лімниця та Молодої, літератори з оптимістичним настроєм повернулися до Рожнятова.

06 травня 2017

Презентація збірника художніх творів «Карпатська симфонія»

     5 травня 2017 р., попри невгамовний дощ, який то стихав, то знову поривався дріботіти, подарував ще одну знакову подію літоб'єднанню "Ґорґани" - презентацію колективної поетично-прозової ластівки під мелодійною назвою "Карпатська симфонія"!
     Перед початком творчого заходу відбулося невеличке засідання літоб'єднання, пройшло обговорення важливих питань, а також слухання поетичної добірки Уляни Матіїв, яка одноголосно була прийнята до нашої літературної спільноти. 
     Вперше на засідання літоб'єднання завітала Івано-Франківська поетеса, очільниця поетичного клубу "Об'єднані словом" Леся Геник, яка відзначила теплу і дружню атмосферу засідання, а згодом побувала на презентації колективної збірки літстудійців. 

     Розпочали презентацію з характеристики збірки, її тематичного розмаїття та інформації про співавторів ведучі Ніна Шищак та Галина Курташ. 
      З благословенням до присутніх звернувся отець-декан Василь Пастух.
       Очільник літоб'єднання "Ґорґани", член НСПУ, лауреат престижних літературних премій Любомир Михайлів розповів про кропітку роботу над книгою та очікуваний позитивний результат, подякував всім співавторам і разом із заслуженим працівником культури України Марією Василівною Рибчак нагородив присутніх літоб'днанців почесними грамотами. Від імені літоб'єднання очільник вручив бібліотеці пакунок з книгами "Карпатська симфонія", які згодом потраплять на полиці бібліотек району. 
       Голова літоб'єдання Любомир Львович та автори Леся Шмигельська, Наталя Данилюк, Ольга Мацьків, Світлана Діденко, Ольга Парадовська, Володимир Кондур, Надія Грицків зачитали різнопланові вірші, які увійшли до збірки (на тему філософських роздумів, кохання, патріотизму і краси природи). Думками про літоб'днання і його вплив на свій творчий ріст поділилися Любомира Василечко та наймолодша учасниця Діанка Данилюк.


     Справжньою окрасою свята став торт у формі збірки "Карпатська симфонія", який Ольга Мацьків подарувала "Ґорґанам". 
      Чудові пісні присутнім подарувала учениця Брошнів-Осадської дитячої школи мистецтв імені Володимира Івасюка Надія Мартинів. А учасниця народного фольклорного колективу «Бойківчанка» села Лецівка Євдокія Шумей потішила аудиторію грою на дримбі та бойківськими коломийками. 
      Добрий відгук про роботу нашого літоб'єднання дав журналіст, кореспондент газети «Галичина» Ігор Лазоришин, а своїми позитивними враженнями поділилася талановита поетеса з Івано-Франківська Леся Геник. З теплими словами і гарними побажаннями до літоб'єднанців звернувся начальник відділу культури РДА Володимир Феліксович Борович.
      Радіємо ще одній важливій даті в календарі нашого літоб'єднання і дякуємо всім, хто долучився до виходу у світ "Карпатської симфонії"! Хай такі книги стануть доброю традицією для нашої творчої спільноти!